۞ امام علی (ع) می فرماید:
دانش، سلطنت و قدرت است، هر كه آن را بيابد با آن يورش برد و هر كه آن را از دست بدهد بر او يورش برند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبرها
  • شناسه : 425
  • 14 آگوست 2021 - 9:48
  • 168 بازدید
  • ارسال توسط :
هوش مصنوعی زبان فارسی را توسعه می‌دهد؛ بومی‌سازی فناوری پیکره گفت‌وگوی روزمره

هوش مصنوعی زبان فارسی را توسعه می‌دهد؛ بومی‌سازی فناوری پیکره گفت‌وگوی روزمره

نخستین پیکره گفت‌وگوی روزمره زبان فارسی مبتنی بر هوش مصنوعی در کشور توسط شرکتی دانش‌بنیان، بومی‌سازی شد.

نخستین پیکره گفت‌وگوی روزمره زبان فارسی مبتنی بر هوش مصنوعی در کشور توسط شرکتی دانش‌بنیان، بومی‌سازی شد.

گفتا، نخستین پیکره گفت‌وگوی روزمره زبان فارسی است که بر پایه یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و با هدف بومی‌سازی این فناوری توسط شرکت دانش‌بنیان آرمان رایان شریف به تولید رسیده است تا برای مدیریت ارتباط با مشتری، دستیارهای صوتی و محاوره‌سازی سامانه‌های تبدیل گفتار به متن، مورد استفاده قرار گیرد.

پیکره گفت‌وگو روزمره زبان فارسی، با بهره‌گیری از هوش‌مصنوعی و فناوری یادگیری عمیق، بیش از ۱۰۰ هزار گفته برچسب گذاری شده را با بررسی فیلم‌ها، سریال‌های ایرانی و بیش از ۷۰۰ هزار گفته برچسب گذاری شده شبکه‌های مجازی چون اینستاگرام، تلگرام و توئیتر در خود ذخیره دارد و هنگام هم‌صحبتی و یا ارائه راهنمایی به شما از آن‌ها استفاده می‌کند.

در واقع هوش مصنوعی امکان یادگیری از تجربیات و انجام وظایف انسان را برای ماشین‌ها فراهم می‌کند و می‌تواند هم‌نشین و شنونده خوبی برای کاربر باشد. همچنین  متناسب با برنامه‌ای که برای آن تعریف می‌شود، امکان راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما را در وبسایت‌ها و سایر بستر ها فراهم می‌کند.

شرکت آرمان رایان شریف یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه هوش مصنوعی است که در سال ۹۳ و به همت جمعی از جوانان متخصص از دانشگاه‌های برتر ایران تاسیس شد. از دیگر اقدامات و فعالیت‌های این شرکت می‌توان به تولید نخستین سکوی هوش مصنوعی آنلاین در ایران نام برد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*