۞ امام علی (ع) می فرماید:
دانش، سلطنت و قدرت است، هر كه آن را بيابد با آن يورش برد و هر كه آن را از دست بدهد بر او يورش برند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبرها
  • شناسه : 349
  • 02 آگوست 2021 - 8:45
  • 264 بازدید
  • ارسال توسط :
۱.۷۴ میلیارد نفر؛ تعداد جهانی مشترکان اینترنت اشیاء تلفن همراه در سال ۲۰۲۰

۱.۷۴ میلیارد نفر؛ تعداد جهانی مشترکان اینترنت اشیاء تلفن همراه در سال ۲۰۲۰

با توجه به افزایش کاربرد اینترنت اشیاء، تعداد جهانی مشترکان اینترنت اشیاء تلفن همراه هم با رشد ۱۲ درصدی در سال۲۰۲۰ همراه و به ۱.۷۴ میلیارد نفر رسیده است.

با توجه به افزایش کاربرد اینترنت اشیاء، تعداد جهانی مشترکان اینترنت اشیاء تلفن همراه هم با رشد ۱۲ درصدی در سال۲۰۲۰ همراه و به ۱.۷۴ میلیارد نفر رسیده است.

«آی او تی بیزنس نیوز» در تازه ترین گزارش خود به بررسی میزان ارتباطات اینترنت اشیا همراه پرداخته است: گزارش جدیدی از شرکت تحقیقات بازار اینترنت اشیا Berg Insight نشان میدهد که تعداد جهانی مشترکان اینترنت اشیاء همراه ) اینترنت اشیا همراه یا سلولار دستگاه‌های اینترنت اشیا را با استفاده از شبکه‌های موجود مخابراتی به یکدیگر متصل می‌سازد) در سال ۲۰۲۰ با ۱۲ درصد افزایش به ۱.۷۴ میلیارد نفر رسیده است.

بازارهای منطقه ای اروپای غربی و آمریکای شمالی بالاترین نرخ رشد را با بیش از ۱۵ درصد ثبت کردند. تا سال ۲۰۲۵، Berg Insight پیش بینی می کند که ۳.۷۴ میلیارد دستگاه اینترنت اشیا به شبکه های تلفن همراه در سراسر جهان متصل شود.

۱۰ اپراتور برتر تلفن همراه از مجموع ۱.۴۹ میلیارد اتصال اینترنت اشیاء تلفن همراه در پایان سال ۲۰۲۰ ، ۸۶ درصد از کل اتصالات را تشکیل می دهد. China Mobile بزرگترین ارائه دهنده خدمات اتصال اینترنت اشیا در جهان با تخمین ۶۵۸ میلیون اتصال اینترنت اشیا تلفن همراه و China Unicom و China Telecom به ترتیب با ۲۴۰ میلیون و ۲۳۸ میلیون اتصال در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

فردریک استالبرند، تحلیلگر ارشد Berg Insight می گوید: سال ۲۰۲۰ اولین سالی از اوایل دهه ۲۰۱۰ بوده که ارتباطات اینترنت اشیاء تلفن همراه در چین در مقایسه با میانگین جهانی کندتر شد، زیرا بزرگترین پخش کننده China Mobile تغییر منفی در پایگاه مشترکان اینترنت اشیا را گزارش کرد. به دنبال تصمیم China Mobile برای توقف افزودن اتصالات اینترنت اشیاء جدید به شبکه ۲G خود در نیمه اول سال ۲۰۲۰، برنامه ای را برای مهاجرت کاربران ۲G به خدمات NB-IoT و LTE Cat-۱  ۴G  آغاز کرده است.

ودافون در بین اپراتورهای غربی رتبه اول با ۱۱۸ میلیون اتصال، AT&T با ۸۱ میلیون در رتبه بعدی  قرار دارد. همچنین ورایزن، دویچه تلکوم و تلفونیکا دارای ۲۶ تا ۴۸ میلیون اتصال اینترنت اشیا تلفن همراه هستند. به غیر از دویچه تلکوم، نرخ رشد سالانه اپراتورهای غربی ذکر شده در بازه ۸ تا ۲۲ درصد بوده است.

خدمات اتصال اینترنت اشیا حدود ۱ درصد از کل درآمد اکثر گروه های اپراتور را به خود اختصاص می دهد. تحلیل Berg Insight از شاخص های عملکردی کسب و کار اینترنت اشیا که توسط اپراتورهای تلفن همراه در نقاط مختلف جهان منتشر شده است نشان می دهد که درآمد جهانی اتصال به اینترنت اشیاء در طول سال ۲۰۲۰ حدود ۶ درصد افزایش یافته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*