۞ امام علی (ع) می فرماید:
دانش، سلطنت و قدرت است، هر كه آن را بيابد با آن يورش برد و هر كه آن را از دست بدهد بر او يورش برند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبرها
  • شناسه : 329
  • 28 جولای 2021 - 10:16
  • 241 بازدید
  • ارسال توسط :
تحول در حمل‌ و نقل هوشمند شهری اتفاق می‌افتد

تحول در حمل‌ و نقل هوشمند شهری اتفاق می‌افتد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه صنعت حمل‌ونقل، اقدام به برگزاری «رویداد نوآورانه حمل‌ونقل هوشمند شهری» کرده است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه صنعت حمل‌ونقل، اقدام به برگزاری «رویداد نوآورانه حمل‌ونقل هوشمند شهری» کرده است.

رویدادی که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان و با مشارکت شتاب‌دهنده اسمارتک برگزار می‌شود.

«پارکینگ و پارک حاشیه‌ای هوشمند»، «حمل و نقل عمومی»، «برنامه‌ریزی سفر»، «حمل‌ونقل اشتراکی»، «مدیریت ترافیک و آلودگی هوا» و «تحلیل داده‌های ترافیک» از جمله محورهای برگزاری رویداد نوآورانه حمل‌ونقل هوشمند شهری است.

همچنین «حمل‌ونقل برای کسب و کارهای اینترنتی»، «حمل‌ونقل هوشمند بار و کالا»، «دوربین‌های پلاک‌خوان»، «پرداخت هوشمند علایم ترافیکی هوشمند» و «موضوع آزاد» از دیگر محورهایی است که برای برگزاری این رویداد در نظر گرفته شده است.

سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند به کنترل و تراکم ترافیک محدود نمی شود بلکه برای ایمنی جاده‌ها و استفاده کارآمد از زیرساخت ها نیز کاربرد دارند. یک سامانه حمل و نقل هوشمند می‌تواند اطلاعات منظمی را به صورت روزانه در اختیار مسافران قرار دهد.

حمل‌ونقل هوشمند با استفاده از فناوری‌های الکترونیکی، بی‌سیم و اینترنت، دسترسی به سفرهای دقیق‌تر، ایمن‌تر و سریع‌تر بین دو نقطه در یک شهر بزرگ را امکانپذیر می‌کند و اطلاعات و کنترل غنی بر جریان‌های ترافیکی را به شهرداری‌ها ارائه می‌دهد.

علاقه‌مندان تا ۲۲ مردادماه فرصت دارند در این رویداد شرکت و برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://sat.isti.ir/ مراجعه کنند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*